2013. október 25., péntek

Napkitörések

2 hatalmas napkitörés volt (2013.okt.25.)

Egy X2,1-es napkitörés volt nemsokkal ezelőtt, valamint magyar idő szerint 10 óra egy perckor  egy X1,7-es erősségű kitörés. Ilyen utoljára májusban fordult elő. Arról még nincs információ, hogy koronakilövellés is volt-e, az viszont biztos, hogy a kitörés rádiózavart is okozott.
A Nap az elmúlt napokban igen aktív, mostanában több, X-es erősséget (10−4-nél nagyobb watt per négyzetméteres) megközelítő kitörés történt. Az X1,7-es tehát 10−4*1,7-es erősségű. Tegnap éjjel az AR1877 jelű napfolt egy M9-es erősségű kitörést produkált, mely egy gyengébb koronakilövellést is okozott, egyenesen a Föld felé tartva. Az M erősség 10−5 és 10−4 közötti kitörések jelölésére szolgál. A skála az X-es jelölésig lineáris (1-től 9-ig), X2 viszont már kétszer olyan erős, mint X1, és négyszer olyan erős, mint egy M5-ös. Az eddigi legnagyobb észlelt kitörés X28-as erősségű volt.
Az október 20 és 22. között történt kitörések a napokban érik el a Földet, gyengébb geomágneses vihart okozhatnak. A geomágneses vihar általános, amikor a Föld felé irányuló koronakilövellés történik. Gyengébb viharban az elektromos töltések miatt átmenetileg akadozhat a rádiós kommunikáció, gyengébb lehet a GPS-jel, erősebb viharnál akár elektromos kisülés miatt kár is keletkezhet a műholdakban, illetve akár alacsonyabb szélességeken is előfordulhat sarki fény.
 

2013. október 24., csütörtök

ISON üstökös

Különleges felvétel az ISON üstökösről

A NASA Deep Impact műholdja lenyűgöző képeket készített az ISON üstökösről. A felvételek január 17-én és 18-án készültek tőlünk 793 millió kilométeres távolságban. Az évszázad üstökösének kikiáltott objektumot 2013 végén szabad szemmel is láthatjuk.
"A jelenlegi számítások szerint a folyamatosan fényesedő üstökös idén november elejétől lesz szabad szemmel is látható a hajnali égen. Eleinte még csak fényszennyezéstől mentes, hegyvidéki égről látszik szabad szemmel, de gyorsan fog fényesedni. Egy héttel a november 28-i napközelség előtt már mindenkinek érdemes lesz az ég alatt töltenie a derült hajnalokat, az üstökös feje ekkor már a legfényesebb csillagok fényével fog vetekedni, csóvája pedig több csillagképen is átívelhet. A napközelség idején majd nagyon kell vigyázni, hogy az üstökös nappali megfigyelésénél a Napot kitakarjuk, kizárjuk a látómezőnkből. Az igazi látványosságot az immáron távolodó üstököstől várjuk decemberben, hiszen a kométa a hónap végéig még közeledik bolygónkhoz (legkisebb távolsága mintegy 65 millió km lesz), csóvájára pedig pontosan oldalról fogunk rálátni, amely az intenzív anyagkibocsátásnak köszönhetően akár a fél égbolton is átívelhet." 
Forrás: hírek.csillagászat.hu
 

2013. október 23., szerda

A Nap kiszámíthatatlanul viselkedik


Az elkövetkezendő napokban erőteljes napkitörések várhatóak a Napban, amik a Földön mágneses viharokat okozhatnak. Az orosz tudósok adatai alapján, a napkitörések veszélye hétfőig áll fenn.
A Napban, a tudósok szavai szerint, két aktív zóna közeledik egymáshoz, ami folt csoportokban képviselteti magát. Egyelőre veszélytelennek lehet nevezni ezeket, de ha egybefolynak, akkor a forró gáz alvadéka leszakad a Napról, és hatalmas sebességgel belerepül a környező térbe. Ha a Földre repülnek – az embereket elborítja az úgynevezett „mágneses felhő”, ami meghibásodást válthat ki a műszerek működésében.
Ennek a következményei pedig megjósolhatatlanok. A repülők elveszíthetik a kapcsolatot a diszpécserekkel és a rádió-jeladókkal, a napenergia részecskéi pedig képesek letéríteni az útról még a rakétákat is. Már történt ehhez hasonló. Nem zárhatjuk ki a baleseteket a földi infrastruktúrában sem: az elektromos áram bármely vezetékét, többek között az olajvezetékeket, a gázvezetékeket, a vasútvonalakat tűzvész vagy csak egyszerűen technikai hiba fenyegetheti.
Ahhoz, hogy készen álljunk a fényforrásunk okozta meglepetésekre, Oroszországban és az USA-ban létrehoztak speciális hivatalokat, amik a kozmikus tér időjárását figyelik meg. Ezek a hivatalok ellenőrzik a naptevékenység szintjét, és figyelmeztetik a különböző szerveket. Ám a Nap viselkedését elég nehéz megjósolni Alexander Szolovjev fizikus véleménye szerint:
Nehéz megjósolni a napkitöréseket, főleg azokat, amik erőteljesek, mivel ez nagyon ritka esemény. Képtelenek vagyunk az atmoszféránkban a hurrikánokat megjósolni, előre tudni, hogy egy bizonyos helyen hurrikán lesz abban az órában vagy azon a napon.
Egyelőre a tudósok csak néhány órára tudnak előrejelzést adni. Ez elegendő ahhoz, hogy korrigálják a rakéták és a repülők menetrendjét. Ami a Nemzetközi Űrállomás legénységét illeti, számára a veszélyes időszakokban kategorikusan megtiltják az űrsétákat. Fontos, hogy minél több embert értesítsünk a közelgő mágneses viharról. Azoknak az egészségi állapota, akik szív- és érrendszeri betegségtől szenvednek, gyorsan romolhat.

oroszország hangja

2013. október 9., szerda

Román földrengések

A világon egyedülálló jelenség a galaci földrengés-sorozat

Külföldi szakemberek segítségét kérik a román geológusok a sorozatos galaci földmozgások rejtélyének megfejtéséhez. A térségben, Izvoarele község környékén kedden délelőtt újabb három földrengést észleltek.
Tudor Prisecaru, az oktatási minisztérium kutatásért felelős államtitkára szerint a helyszínen méréseket végző kutatók azt mondják, a világon egyedi jelenséggel állnak szemben, ezért olyan országok geológusainak a segítségét kérik, ahol már találkoztak a galacihoz hasonló földrengés-sorozattal. Az államtitkár leszögezte: az elmúlt napok mérései és kutatásai azt mutatják, a földmozgások nem állnak kapcsolatban a közelben működtetett kőolajkutakkal.
A Romania TV közzétett egy videófelvételt, amelyen jól lehet hallani a föld ropogását közvetlenül rengés előtt. Szeptember 23-ától mintegy 200 kisebb-nagyobb földrengés rázta meg a Galac megyei települést és környéket a lakosság rémületére. A helyiek a kőolajkitermeléssel és a térségben szeptember közepén keletkezett árvízzel hozták összefüggésbe a szokatlanul gyakori földtani eseményeket.

Forrás: http://www.fenyorveny.hu/2013/10/a-vilagon-egyedulallo-jelenseg-galaci.html

2013. október 4., péntek

Piramisok a Pilisben

Természeti szépségei mellett e főváros melletti hegységet számos érdekes történet vagy épp misztikusabb felvetés teszi vonzóvá. A régmúltból áthagyományozódva hazánk egyik legmágikusabb, legtitokzatosabb táját tiszteljük ma is a Pilisben. A Dalai Láma néhány évvel ezelőtti látogatása óta tudjuk,van itt valami egészen rendkívüli, ami nem csupán kis hazánknak jelent sokat, hanem az egész Földnek: rendkívül erős energiamezők elhelyezkedése jellemzi.
A furcsa, kozmikus hely a magyar nép történelmében is jelentős szerepet töltött be, egyes nézetek szerint az Árpád-kori Ős-Buda is ezen a területen helyezkedett el, és az egyetlen magyar - 1250-es - alapítású szerzetesrend tagjai is itt emeltek kolostort maguknak. Ezért újabbnál újabb romokat, maradványokat fedeznek fel, a legújabb feltételezések szerint pedig a hegyek három piramist rejtenek.
A 90-es évek közepén megjelent Robert Bauvall: Orion rejtély című könyve. Az íróról annyit kell tudni, hogy annak a Graham Hancocknak a csapatába tartozik, aki a világon az egyik legnagyobb név az emberiség őstörténet-kutatásában. (Jel és pecsét, Istenek kézjegyei) 
Bauvall arra jött rá, hogy azt egyiptomi gízai fennsíkon található piramisokat az Orion csillagkép mintájára építették. Ez akkor nagy vihart kavart a világban, évekig tiltakoztak ellene, de 2000 közepére már odáig jutottak az egyiptológusok, hogy – ugyan még kétkedve – de megemlítették tudományos írásokban. 
Ez a könyv teljesen lenyűgözött. Nekem, aki Egyiptom-őrült voltam, mindent megmagyarázott. Egyébként teljesen egyértelműen látható, hogy fedésben van a kettő, de az egyiptomi mitológia, a csillagmítosz is kell a megértéséhez. 
Évtizedek óta tudjuk, hogy ezekbe a piramisokba nem temetkeztek. Ez magyarázza meg, hogy itt épp nem a halál utáni, hanem az előtte levő időszakról, az életről volt szó. Ha egyszerűen akarunk fogalmazni, ezek a piramisok beavató szerkezetek voltak, általuk csillag-energiákhoz lehetett hozzájutni. Egyfajta magasabb rezgésszámot idéztek elő abban a személyben, akit oda befektettek. Természetesen itt nem egyszerű alattvalókról, hanem uralkodókról volt szó. Miért kellett beavatni az uralkodókat? A hercegeket vagy a királyfiakat, ez a beavatás alakította olyan személlyé, akiből szakrális uralkodó lehet. Hogy képesek legyenek isteni energiákat befogadni. Ezekhez különböző szertartásokra volt szükség. 
1998-ban én már rengeteget járkáltam a Pilisben. Túráztunk, Dobogókőre, a Rám-hegyre, mértük az energiákat. Szent-György vonalakat találtunk mindenhol. Ennyi Szent-György vonal a világon nincs sehol, mint amennyi a Pilisben. 
98.08.08-án a Velencei tónál nyaraltunk, és a pákozdi Pogánykőhöz kirándultunk. A Pogánykő ezredéves áldozóhelynek, ősi kultuszhelynek számít. Nem is vettük észre, de véletlenül ufókat fotóztunk. Csak egy héttel később, amikor előhívtuk a fotókat, akkor derült ki. 
Én állok fenn a Pogánykő tetején a fejem felett az égen a két idegen „űrhajó”. Ez a pillanat volt az, ahonnan a Pilis-rejtély ügy indulását számítom. Mintha minden felgyorsult volna ezt követően. Nem sokkal ezután ültünk az asztalnál, előttünk a Pilis térkép nyitva feküdt. Ahogy bámultam a térképet, egyszer csak egy részlet kiugrik a szemem elé. A három hegy Dobogókőnél. Hát ennek a három hegynek épp olyan a fekvése, mint a három piramisnak felülnézetből. Melyik három? A Magashegy, a Rám-hegy és az Árpádvár. 
Eddig is néztük a térképet, csak soha nem tűnt fel. Gyorsan összekötöttem őket, a szögeket is pontosan bemértem, majd ezt követően összevetettem az egyiptomi három nagy piramissal őket. Minden tökéletesen egyezett. 
Három hegy egyezik a három piramissal, a három piramis meg a csillagkép három pontjával. A kör szépen bezárul, a csillagkép a Pilis három hegyével is fedésben van. Mit jelent nekünk ez a csillagkép, amit az egyiptomiak Osirisszal, a mai kor Orionnal, a magyar őshagyomány Nimród királyunkkal azonosít? 
Ebből indul el az én Pilis-kutatásom, ami Pilis-rejtély címen fut. A címe az Orion-rejtélyre utal vissza, hiszen alaplökést ez a könyv adta. Rájöttem, ezen a szálon kell elindulni és nagyon hamar összeállt a teljes csillagképi rendszer. 
Vajon mit akar ez az egész jelenteni? Miért pont a Pilisben, ezen az egykor elzárt területen van, mit jelent a csillagkép?
Hamarosan összeállt egy a történelemmel is összefüggésbe hozott rendszer. Aztán persze ez bővült tovább, előkerültek a rejtélyes – Nazca-vonalszerű – ábrák a Pilisben, amelyek szintén az őstörténetünk, őshagyományunk nagyon fontos területeire figyelmeztetnek bennünket. 
Egészen pontosan a Pilisnek létezik három gúla alakú, mesterségesnek tűnő csúcsa, az úgynevezett Pilis-hármas: az Árpád-vár, a Rám-hegy és a Magas-hegy. Elhelyezkedésük is különleges, hiszen az Orion csillagkép méretarányos leképezésének is tekinthetők, és ahogy az egyiptomi piramisok esetében, a legkisebb csúcs itt is a leghalványabb csillagot jelenti.

A piramisok nyomában
A Képes Krónika III. István és Imre királyok koronázását megörökítő rajzainak háttérében abszurd módon piramisok láthatók, holott azok a magyar néphez nem kapcsolható építmények. Ám miért pont a Pilisben kellene ezeket keresni? Amennyiben elfogadjuk azt az elméletet, miszerint az Árpád-ház Ős-Budán székelt, akkor a koronázási helyszínek egyértelműen itt lehettek.
A pálos rend a kolostorait kivétel nélkül a Dobogó nevű szakrális települések közelében építette fel - Dobogókő, Dobogó-tető, Dobogó-bérc -, a Pilis-hármas környékén pedig számos kolostormaradvány található, melyek közül négy mértani pontossággal megfelel az Orion többi csillagának. Az elmélet szerint a piramisok a terület alatt húzódó járatok által a kolostorokkal lehettek összeköttetésben.
A pálosok fő céljuknak a pogány értékek megőrzését tekintették, így pedig titok övezi apiramisok feladatát, hiszen egy csillagkép ilyen pontos leképezéséhez magas szintű csillagászati és mérnöki tudásra volt szükség. Vajon spirituális célokra használták az építményeket, vagy a pogány értékek őrzői voltak? Semir Osmanagić, a boszniai piramisok kutatója szerint a Balkán és a Kárpátok térsége olyan ősi kultúra hordozója, melynek ezen pontok is szerves részét képezhetik. Bár egyelőre csak önkéntes kutatók próbálják megfejteni a gúla alakú csúcsok rejtélyét, sokak szerint a jövőben komolyabb vizsgálatok kezdődhetnek meg.
Túrák a környéken
Bár a kirándulók egy része szerint a különleges építmények körvonalai ma is kivehetők, ez nem mindenki számára egyértelmű, ugyanakkor a Rám-hegyen rábukkanhatsz egy megdöbbentően szabályos, gúla alakú romra, mely a téma kutatói szerint alátámaszthatja a piramisok elméletét.
Ha pedig a Pilisben barangoltok, a gúlák kutatása mellett mást is érdemes megnézni, hiszen szebbnél szebb természeti kincseket rejtenek a túraútvonalak. Ha érdeklődsz az ezotéria iránt, a Dalai Láma által megszentelt Dobogókő biztos magával ragad, ha az aktívabb túrákat szereted, a Rám-szakadék állít megfelelő kihívás elé, a Holdvilág-árok pedig szokatlan természeti formáival gyönyörködtet.
Kőkápolna a Pilisben
Az ország egyik legszebb panorámája a legmagasabb csúcsról, a Prédikálószékről tárul eléd, melyet Dobogókőről is megközelíthetsz, vagy egy kalandosabb útvonalon, a Rám-szakadék felől. Innen ráláthatsz a Dunakanyarra, Visegrádra és a Börzsöny vonulataira is.
De akármelyik úti célt választod is, a Pilis mindenképpen változatos, gyönyörű látványt tár eléd ma is.
FORRÁS: http://www.fenyorveny.hu/2013/10/piramisok-pilisben.html